مزیت‌های استفاده از ماساژ درمانی در منزل

مزیت‌های استفاده از ماساژ درمانی در منزل

راهنمای مطلب

انجام ماساژ در خانه می‌تواند از استرس شما بکاهد و سرحال‌تان بیاورد. اما وقتی صحبت از سلامتی و مزیت‌های ماساژ به میان می‌آید، یک ماساژ حرفه‌ای می‌تواند چیزهای بیشتری برای ارائه داشته باشد.

ماساژ درمانی می‌تواند برای کاهش درد، استرس و تنش‌های عضلانی موثر واقع شود. برخی از مطالعات نشان داده است که استفاده از ماساژ می‌تواند برای اختلالات گوارشی و برخی از بیماری‌ها مفید باشد.

با دریافت ماساژ در منزل می‌توانید تمام این مزیت‌ها را در خانه خود و در آرامش کامل بدست بیاورید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با ماساژ در منزل، انواع ماساژ قابل دریافت در خانه و مزیت آن‌ها آشنا کنیم.

 

منظور از ماساژ در منزل چیست؟

منظور از ماساژ در منزل، زمانی است که ماساژور با رزرو یک وقت قبلی به خانه شما آمده و ماساژ مورد نیازتان را به شما ارائه می‌دهد. به جای رفتن به سالن ماساژ، می‌توانید در آرامش خانه‌تان، ماساژ مورد نیاز خود را دریافت کنید. در حال حاضر سفارش یک تایم ماساژ به همان آسانی سفارش یک غذای آنلاین است.

اگر به دنبال تجربه ماساژ حرفه‌ای در خانه خود هستید، می‌توانید از خدمات حرفه‌ای ماساژ در منزل ما استفاده کنید. ماساژ درمانگرهای ما در زمان مورد نظرتان به منزل شما خواهند آمد و ماساژ مورد نیازتان را در اختیار شما قرار می‌دهند.

استفاده از خدمات ماساژ حرفه‌ای در خانه نسبت به انجام ماساژ توسط خودتان یا افراد خانواده‌تان بسیار متفاوت می‌باشد. شاید یک ماساژ معمولی بتواند به شما احساس ریلکسیشن دهد. اما ماساژهای حرفه‌ای مزیت‌های درمانی زیادی دارند و می‌توانند انواع دردها را تسکین دهند، گرفتگی‌ها و اسپاسم عضلانی را بر طرف کنند، گره‌های عضلانی را بشکنند و خلق و خوی شما را تغییر دهند.

 

مزیت استفاده از ماساژ در خانه

مزیت‌های استفاده از ماساژ در منزل به دو دسته مزیت‌های ماساژ برای سلامتی و مزیت‌های مختص به دریافت ماساژ در منزل تقسیم می‌شوند:

 

مزیت‌های ماساژ برای سلامتی

ماساژ علاوه بر داشتن فواید روانی (مانند کمک به کاهش استرس، اضطراب و بهبود خلق و قو) فواید زیادی برای سلامت فیزیولوژیکی و جسمی بدن دارد. طبق یک مطالعه در سال 2014، 59 نفر که از کمردرد مزمن رنج می‌بردن به مدت دو هفته ماساژ بافت عمیق دریافت کردند. پس از 2 هفته همه این افراد متوجه بهبود قابل توجهی در درد کمر خود شدند.

علاوه بر این، ورزشکاران اغلب از آسیب‌های عضلانی و تاندون رنج می‌برند. ماساژ ورزشی می‌تواند به کاهش تنش عضلانی و ریکاوری ماهیچه‌ها و عضلات در ورزشکاران کمک کند.

داشتن یک جلسه ماساژ در خانه با یک ماساژور حرفه‌ای، نه تنها استرس و اضطراب شما را برطرف می‌کند، بلکه مزیت‌های بسیاری برای سلامتی شما به همراه می‌آرود. این مزیت‌ها شامل:

  • تسکین درد (کمر، سیاتیک و فیبرومیالژیا)
  • کاهش سردردهای ناشی از تنش
  • دردهای بعد از عمل را کاهش می‌دهد
  • عملکرد ورزشی شما را افزایش می‌دهد
  • تنش عضلانی را کاهش می‌دهد

 

مزیت‌های مختص به دریافت ماساژ در منزل

علاوه بر فوایدی که ماساژ برای سلامتی شما به همراه دارد، دریافت ماساژ در خانه مزیت‌های اضافی برای شما به همراه خواهد داشت.

 

1-دریافت ماساژ بدون گیر افتادن در ترافیک

رفت و آمد در شهر‌های بسیار شلوغ مانند تهران، یک فعالیت استرس زا محسوب می‌شود. قرار گرفتن در ترافیک، شنیدن بوق‌های ممتد و ماندن پشت چراغ قرمز برای افرادی که استرس دارند اصلا مناسب نیست. دریافت ماساژ در خانه می‌تواند شما را از تنش‌های موجود در چنین رفت و آمدهایی دور نگه دارد.

 

با استفاده از خدمات ماساژ در منزل، در زمان خود صرفه جویی کنید

 

2-صرفه جویی در زمان

همه از این واقعیت آگاه هستیم که زمان طلا است. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های دریافت ماساژ در خانه، این است که می‌توانید زمان زیادی را صرفه جویی کنید. شما می‌توانید زمان صرف شده برای رفتن و بازگشت به مرکز ماساژ را صرفه جویی کنید. به لطف چنین خدماتی نیازی به تغییر برنامه خود ندارید و می‌توانید حتی در یک روز پر مشغله، ماساژ مورد نیازتان را دریافت کنید.

 

بلافاصله بعد از دریافت ماساژ در منزل، یک خواب آرامش بخش را تجربه کنید

 

3-تجربه یک خواب راحت

استفاده از ماساژ در منزل باعث می‌شود که از آرامش طولانی مدت لذت ببرید. شما می‌توانید قبل از خوابیدن یک وقت ماساژ رزرو کنید و بلافاصله بعد از دریافت ماساژ یک حمام آب گرم بگیرید و روی تخت‌تان بخوابید. چنین کاری در مرکز ماساژ امکان پذیر نیست.

مطالعه بیشتر: ماساژ چگونه به بهبود خواب کمک می‌کند؟

 

4-برای افرادی که نمی‌توانند از خانه خارج شوند مناسب است

ماساژ در خانه یک راه حال مناسب برای افرادی است که نمی‌توانند به مرکز ماساژ مراجعه کنند. افراد زیادی وجود دارند که بنا به دلایلی، شرایط حضور در یک مرکز ماساژ را ندارند، مانند:

  • افراد مسن که توانایی رفت و آمد به مرکز ماساژ را ندارند
  • خانم های باردار یا مادران شیرده
  • افراد دارای معلولیت

 

5-افرادی که بر روی بهداشت بسیار حساس هستند

مراکز ماساژ مانند مرکز ماساژ لاوندر، استانداردهای سخت گیرانه‌ای برای رعایت بهداشت و تمیزی محیط خود دارند. با این وجود، برخی از افراد ترجیح می‌دهند تا ماساژ مورد نیاز خودشان را در خانه خودشان دریافت کنند. در صورتی که برای دریافت ماساژ می‌خواهید از تخت یا حوله خودتان استفاده کنید، می‌توانید از خدمات ماساژ در منزل بهره ببرید و ماساژ مورد نیازتان را در خانه دریافت کنید.

 

6- آرامش عمیق‌تر

همه ما به خانه‌هایمان عادت کرده‌ایم و در خانه احساس آرامش و راحتی بیشتری داریم. زمانی که در خانه هستید، می‌توانید تمرکز خودتان را حفظ کنید و به شکل بهتری استراحت کنید. ماندن در خانه و دریافت ماساژ باعث قرار گرفتن در حالت آرامش عمیق‌تری می‌شود. بنابراین، استفاده از ماساژ در خانه می‌تواند تاثیر بیشتری بر روی رفع استرس شما داشته باشد.

 

7-داشتن حریم خصوصی بیشتر

یکی دیگر از مزیت‌های فوق العاده ماساژ در خانه، حفظ حریم خصوصی بیشتر آن است. در چنین حالت ماسور به شما بیشتر توجه خواهد کرد و در عین حال از آرامش خانه خود لذت می‌برید. از آنجایی که ماسورها برای انجام ماساژ از شما می‌خواهند که لباس خود را در بیاورید، ماساژ در خانه احساس اعتماد به نفس و امنیت بیشتری را برای شما فراهم می‌کند.

 

انواع تکنیک ماساژ در منزل

شما می‌توانید به دو شکل از ماساژ در خانه لذت ببرید. شما می‌توانید از یکی از افراد خانواده یا دوستان بخواهید که شما را ماساژ دهد. چنین ماساژ‌هایی بیشتر جنبه ریلکسیشن دارند. در صورتی که شخصی غیر حرفه‌ای شما را ماساژ دهد، احتمال وقوع مصدومیت و کبودی بر روی بدن شما وجود دارد.

راه دوم استفاده رزور یک وقت ماساژ در خانه و استفاده از یک ماساژور حرفه‌ای می‌باشد. شما می‌توانید انواع ماساژهای مختلف را با توجه به شرایط و نیازتان در منزل دریافت کنید. ماساژهای قابل دریافت در خانه شامل موارد زیر می‌باشند:

 

1-ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی یکی از رایج‌ترین ماساژ‌هایی است که می‌توانید در خانه دریافت کنید. این تکنیک بر روی عضله‌های سطحی متمرکز است و به ترمیم ماهیچه‌ها، افزایش انرژی و کسب آرامش کمک می‌کند.
در صورتی که علاقه‌مند هستید ماساژ سوئدی را در خانه خود تجربه کنید، می‌توانید از خدمات ماساژ سوئدی در منزل ما استفاده کنید.

 

2-ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یک ماساژ فول بادی است که تفاوت‌های بسیاری با سایر تکنیک‌های ماساژ درمانی دارد. به جای انجام ماساژ بر روی تخت ماساژ، تای ماساژ بر روی زمین انجام می‌شود. در هنگام دریافت این ماساژ لباس به تن خواهید داشت و از روغن ماساژ نیز استفاده نمی‌شود.

تکنیک‌های ماساژ تایلندی شامل فشار دادن با دست و پا، غلتاندن، تکان دادن، فشردن و حرکات کششی است. حرکات ماساژ تایلندی شباهت زیادی با حرکات یوگا دارد، از همین رو به ماساژ تایلندی، ماساژ یوگا تایلندی نیز گفته می‌شود.

برای دریافت این ماساژ در خانه، می‌توانید از خدمات ماساژ تایلندی در منزل مرکز ماساژ لاوندر استفاده کنید.

 

3-ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو یک ماساژ ریلکسی است. در ماساژ شیاتسو، ماسور با استفاده از انگشتان و کف دست خود به نقاط خاصی از بدن فشار وارد می‌کند. این کار باعث افزایش جریان خود و تسکین درد و تنش در این نقاط می‌شود.

ماسورهای ما آماده هستند تا این ماساژ ریلکسی را در منزل به شما ارائه دهند. با استفاده از خدمات ماساژ شیاتسو در خانه مرکز ماساژ لاوندر، ماساژ شیاتسو را در فضای خانه خود تجربه کنید.

 

4-ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق شباهت زیادی با ماساژ سوئدی دارد و تکنیک‌های انجام این دو ماساژ، شبیه به هم می‌باشند. با این تفاوت که در هنگام انجام ماساژ بافت عمیق، فشار بیشتری وارد می‌شود و لایه‌های عمیق عضله و بافت‌های بدن را درگیر می‌کند. با خدمات ماساژ بافت عمیق در خانه، می‌توانید این ماساژ را در خانه خود تجربه کنید.

 

5-ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی برای ورزشکاران و افرادی که فعالیت بدنی شدیدی دارند مناسب است. ماساژ ورزشی به ریکاوری ماهیچه‌ها و بهبود برخی از آسیب دیدگی‌ها کمک می‌کند.

در صورتی که شما ورزشکار هستید یا فعالیت بدنی شدید در طول روز دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات ماساژ ورزشی در منزل از ماساژ اسپورت در فضای خانه‌تان لذت ببرید.

 

نحوه آماده شدن برای دریافت ماساژ در منزل

در صورتی که از خدمات حرفه‌ای ماساژ در منزل استفاده کنید، نیازی به آماده سازی خاصی ندارید. فقط کافیست که بعد از دوش گرفتن لباس گشاد و راحتی به تن کنید. در صورتی که ماسور بخواهد عضله‌ها و ماهیچه‌ها را مستقیما ماساژ دهد یا از روغن ماساژ استفاده کند، از شما درخواست می‌کند تا لباس‌هایتان را دربیاورید.

 

تمام لوازم ماساژ از جمله تخت ماساژ، حوله، روغن مساژ و سنگ ماساژ توسط ماسور به خانه شما آورده می‌شود

 

در هنگام ارائه ماساژ در منزل، ماساژور تمام لوازم ماساژ از جمله تخت ماساژ، حوله، روغن ماساژ، سنگ ماساژ و … را با خود به همراه می‌آورد.

 

نتیجه گیری

امروزه می‌توانید به راحتی و با رزرو اینترنتی ماساژ در منزل، زمان مشخصی جهت دریافت ماساژ در منزل‌تان را مشخص کنید. استفاده از ماساژ حرفه‌ای در خانه علاوه بر داشتن مزیت‌های سلامتی مانند تسکین کمر درد، تسکین دردهای تنشی، بهبود عملکرد ورزشی و رفع تنش‌های عضلانی می‌تواند مزیت‌های دیگری مانند صرفه جویی در زمان، دور ماندن از استرس ترافیک، آرامش عمیق‌تر و داشتن حریم خصوصی بیشتر، دارد.

شما می‌توانید انواع ماساژهای ریلکسی و درمانی را مانند ماساژ سوئدی، ماساژ شیاتسو، ماساژ تایلندی، ماساژ بافت عمیق، ماساژ ورزشی، ماساژ نقطه ماشه‌ای، ماساژ آروماتراپی و ماساژ سنگ داغ را توسط ماسورهای ما در خانه دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *