خدمات طب سنتی

خدمات طب سنتی  Traditional Medicine

مرکز ماساژ لاوندر با همکاری پزشکان متخصص، انواع روش‌های درمانی طب سنتی و روش‌های حفظ سلامت را به شما ارائه می‌کند. خدمات طب سنتی شامل بادکش تر و خشک، حلزون تراپی، زالو درمانی، طب سوزنی، مزاج شناسی، اصلاح سبک زندگی و تجویز نسخه گیاهی می‌باشد.مرکز ماساژ لاوندر مهیای پذیرش و درمان شما عزیزان با استفاده از روش‌های درمانی طب سنتی است.

بهره‌گیری از پزشک فوق تخصص طب سنتی

سوالات متداول

اکثر آدم‌ها وقتی که اسم طب سنتی به گوششان می‌خورد، یاد حکیمان و پزشکان تجربی می‌افتند. البته این یک باور اشتباه است. امروزه طب سنتی در دانشگاه‌های معتبر ایران و دنیا به عنوان یک روش علمی تدریس می‌شوند و تمامی راه‌های درمان طب سنتی، به صورت اصولی و با پشتوانه علمی انجام می‌شوند.

برخی از افراد بر این باور هستند که روش‌های طب سنتی هیچ کاربردی ندارند و به درمان هیچ بیماری کمک نمی‌کنند. اما بر خلاف این باورها، طب سنتی ثابت کرده است که در درمان بیماری‌های مزمن، مشکلات روان‌شناختی و به ویژه بیماری‌هایی که با استرس مرتبط هستند و اغلب از بیگانگی اجتماعی، اضطراب یا از دست دادن اعتماد به نفس ناشی می‌شوند، کاملا موثر می‌باشند.

در صورتی که سر از خود و بدون تجویز نسخه توسط پزشک، شروع به استفاده از داروهای گیاهی یا سایر روش‌های درمانی طب سنتی کنید، احتمال دارد که با عوارض جانبی آن روبرو شوید. این عوارض شامل مواردی زیر می‌باشند:
حساسیت و واکنش‌های آلرژیک
آسم
سردرد
حالت تهوع
استفراغ
اسهال

اسناد مکتوب درباره گیاهان دارویی نشان می‌دهد که شروع استفاده از طب سنتی و گیاه درمانی، حداقل به 5000 سال قبل و به دوران سومریان برمی‌گردد که کاربردهای دارویی از گیاهانی مانند زیره و آویشن توصیف کرده‌اند. البته باستان شناسان نشان داده‌اند که استفاده از برخی از گیاهان دارویی که ما می‌شناسیم قدمت خیلی بیشتری دارند و به 8000 سال پیش در چین و 60000 سال پیش در عراق برمی‌گردند.

خدمات طب سنتی چیست؟

خدمات طب سنتی یک روش درمانی و پیشگیری از بیماری، مبتنی بر اصول و نکات طب سنتی است. طب سنتی قدمتی طولانی دارد. طب سنتی در کشورهای مختلف بر اساس مجموعه دانش، مهارت‌ها، نظریه‌ها، باورها و تجربیات بومی فرهنگ‌ها و تمدن‌های مختلف و با هدف حفظ سلامت، تشخیص بیماری، درمان و پیشگیری از بیماری‌های جسمی و روانی، شکل گرفته است.

خدمات طب سنتی شامل چه درمان‌هایی می‌شود؟

خدمات طب سنتی مرکز ماساژ لاوندر شامل 7 روش درمانی اصلی است که تحت نظر پزشک متخصص طب سنتی انجام می‌گیرند. در ادامه در مورد هر کدام از خدمات طب سنتی مرکز ماساژ لاوندر توضیح مختصری داده‌ایم.

1-انجام بادکش

بادکش تراپی یک روش درمانی سنتی است که با گرم کردن هوای داخل یک فنجان و قرار دادن آن بر روی نواحی مخصوص بدن، به افزایش جریان خون، گشاد رگ‌ها و ایجاد بافت‌های همبند کمک می‌کند.

2-انجام حجامت (بادکش تر)

3-حلزون تراپی

4-زالو درمانی (هیرودین تراپیی)

5-طب سوزنی

6-مزاج شناسی و اصلاح سبک زندگی

7-نسخه‌های گیاهی

8-ماساژ درمانی

ماساژ درمانی، نوعی تکنیک درمانی سنتی است که در آن بافت‌های نرم بدن با تکنیک‌هایی مانند مالش، ورز دادن، ضربه زدن و غیره، ماساژ داده می‌شوند. ماساژ توسط فردی آموزش دیده و حرفه‌ای به اسم ماسور بر روی بافت‌های نرم بدن اجرا می‌شود.

ماسورها با استفاده از انگشتان، کف دست، آرنج، زانو، ساعد یا وسیله مخصوص ماساژ، انواع روش‌های ماساژ درمانی را بر روی نقاط مختلف بدن پیاده سازی می‌کنند. ماساژ انواع مختلفی دارد که از بین آن‌ها می‌توان به ماساژ سوئدی، ماساژ شیاتسو، ماساژ بافت عمیق، ماساژ نقاط ماشه‌ای، ماساژ ورزشی و ماساژ سنگ داغ اشاره کرد.

هدف استفاده از ماساژ، کاهش استرس، افزایش آرامش و تسکین درد بدن می‌باشد.