خدمات بادکش درمانی سرد و گرم

خدمات بادکش درمانی سرد و گرم  Dry Cupping Servives

بادکش تراپی یک روش درمانی سنتی است که با ایجاد مکش، جریان خون را در نقاط مشخصی از پوشت و ماهیچه‌ها افزایش می‌دهد و موجب کاهش تنش عضلانی و تسکین درد می‌شود. با استفاده از خدمات بادکش درمانی مرکز ماساژ لاوندر، این تکنیک طب سنتی را تحت نظارت پزشک متخصص و با رعایت تمامی استانداردهای بهداشتی انجام دهید.

سوالات متداول

فنجان یا دستگاه بادکش اغلب بر روی این بخش‌ها اعمال می‌شود:

  • کمر
  • قفسه سینه
  • شکم
  • باسن
  • پاها

به طور کلی کمر و بین دو کتف، رایج‌ترین قسمت برای بادکش کردن است.

در این روش الکل یا پنبه مستقیما درون فنجان قرار می‌گیرد و هوای داخل آن را گرم می‌کند. سپس منبع آتش از فنجان خارج شده و بلافاصله فنجان را بر روی پوست قرار می‌دهیم.

زمانی که فنجان داغ روی پوست قرار گرفت و هوای داخل آن شروع به خنک شدن می‌کند و درون فنجان خلاء ایجاد خواهد شد و پوست و ماهیچه را به داخل فنجان می‌کشاند.

در هنگام بادکش کردن، هر فنجان باید بین 5 تا 10 دقیقه بر روی جای خود قرار بگیرد. بسته به نوع بادکش و تعداد بادکش‌هایی که دریافت می‌کنید، هر جلسه بین 10 دقیقه تا 1 ساعت به طول می‌کشد.

به طور میانگین هر گونه تغییر رنگ یا رد ناشی از بادکش درمانی، معمولا در عرض 7 روز پس از جلسه دریافت بادکش از بین می‌رود.

بادکش درمانی چیست؟

بادکش تراپی نوعی از خدمات طب سنتی است که با استفاده از فنجان‌های گرم شده یا دستگاه‌های مکش مخصوص، بر روی پوست ایجاد مکش موضعی می‌کند. در این روش با استفاده از فنجان‌های مخصوص یا با استفاده از دستگاه‌های مکش مخصوص بادکشی، بر روی قسمت‌های مشخصی از بدن مکش انجام می‌شود.

بادکش باعث افزایش گردش خون در ناحیه‌ای می‌شود که فنجان‌ها یا دستگاه مکش بر روی آن قرار گرفته است. بادکش درمانی جریان خون را در این نقاط افزایش داده و باعث بهبود تنش عضلانی در این نقاط می‌شود. استفاده از بادکش می‌تواند به تشکیل بافت‌های همبند و ایجاد رگ‌های خونی جدید در بافت‌ها کمک کند.

 

بادکش گرم چیست؟

در گذشته برای بادکش کردن از سوزاندن الکل، پنبه و کاغذ جهت ایجاد خلا در فنجان‌های مخصوص بادکش، استفاده می‌کرده‌اند. به همین دلیل به این روش سنتی، بادکش گرم گفته می‌شود.

 

بادکش سرد چیست؟

در حال حاضر از دستگاه‌های مدرن و الکتریکی، مانند انواع پمپ‌ها و مکنده‌ها جهت بادکش کردن استفاده می‌شود. از آنجایی که این روش بدون آتش زدن و ایجاد گرما انجام می‌شود، به آن بادکش سرد گفته می‌شود. انجام بادکش سرد بسیار راحت‌تر از تکنیک‌های سنتی است.

 

نحوه انجام بادکش در مرکز ماساژ لاوندر

نحوه انجام بادکش درمانی ساده است. ابتدا نقاطی که باید لیوان بر روی آن‌ها قرار بگیرد مشخص می‌شوند. سپس یک لیوان شیشه‌ای یا پلاستیکی بر روی پوست قرار می‌گیرد و هوای درون آن به وسیله شعله خالی می‌شود. لیوان‌ها به مدت 5 تا 10 دقیقه بر روی پوست باقی می‌مانند و سپس از روی پوست برداشته می‌شوند. این کار باعث افزایش گردش خون در اطراف نواحی آسیب دیده و نقاط مدنظر می‌شود.

 

مزایای استفاده از بادکش چیست؟

مطالعات زیادی جهت بررسی تاثیرات بادکش بر روی بدن صورت گرفته است. این تحقیقات نشان داده‌اند که بادکش مویرگ‌های موضعی را گشادتر کرده و جریان خون را در پوست افزایش می‌دهد. رگ‌های خونی در نواحی تحت درمان با بادکش از ترشح آنزیم‌های گشادکننده عروقی مانند آدنوزین، نورآدرنالین و هیستامین برخوردار می‌شوند که منجر به افزایش حجم مویرگ‌ها و گردش بهتر جریان خون می‌شود.

اکثر بیماران با هدف‌های مختلفی مانند کمک به تسکین درد، بهبود التهاب، کمک به جریان خون، کسب آرامش و تندرستی و به عنوان یک نوع ماساژ برای بافت‌های عمیق، از بادکش درمانی استفاده می‌کنند.

 

شرایط منع استفاده از بادکش

با وجود مزیت‌های بیشمار بادکش درمانی، برخی بیماران در بعضی از شرایط نباید از این روش استفاده کنند. شرایطی که استفاده از بادکش درمانی در آن توصیه نمی‌شود و می‌تواند باعث به وجود آمدن عواض جانبی شود، شامل اختلالات خونریزی مانند هموفیلی، افرادی که از کمبود مایعات در بدن خود رنج می‌برند، بیماران مبتلا به سل، بیماران دارای مشکلات لخته شدن خون، ترومبوز ورید عمقی، افرادی که در 6 ماه اخیر دچار ایست قلبی شده‌اند و افرادی که سابقه سکته مغزی دارند.

افرادی که سابقه بیماری پوستی از جمله اگزما و پسوریازیس دارند باید حتما با پزشک متخصص بادکش مشورت کنند و سپس از بادکش درمانی استفاده نمایند.