انجام ماساژ لومی لومی با ساعد دست بر روی کمر مرد

ماساژ لومی لومی چیست؟

راهنمای مطلب

ماساژ لومی لومی که از آن به عنوان دستان عاشق نیز یاد می‌شود، ماساژ بومی جزایر هاوایی است. این ماساژ ترکیبی از تکنیک‌های ماساژ، شیوه‌های صحیح تنفس، روغن ماساژ و رقص است. اگر علاقه‌مند هستید تا در مورد این روش ماساژ باستانی اطلاعات بیشتری بدست بیاورید، در جای درستی قرار گرفته‌اید.

در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه در مورد ماساژ لومی لومی باید بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید تا در مورد ماساژ لومی لومی، تاریخچه آن، تکنیک‌های انجام این ماساژ و مزیت‌هایی که برای سلامتی به همراه دارد آشنا شوید.

 

ماساژ لومی لومی چیست؟

لومی لومی (Lomi Lomi) نام یک ماساژ سنتی هاوایی است و ترکیبی از ماساژ، روغن‌های گیاهی، دعا کردن، شیوه‌های صحیح تنفس و رقصیدن برای بازگرداندن انرژی و تسکین دردهای بدن است. ماساژ لومی لومی یک ماساژ نرم و در عین حال عمیق است که با وارد کردن ضربات مداوم و روان بر روی عضلات کار می‌کند. پیروان لومی لومی بر این باور هستند که خاطرات خوب و بد نه تنها در مغز و حافظه، بلکه در تک تک سلول‌های بدن ذخیره می‌شوند.

ضربات طولانی و مداوم لومی لومی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به بدن کمک می‌کند الگو‌ها و رفتارهای قدیمی که به اندازه تنش عضلانی باعث ایجاد استرس و فشار می‌شوند، رها کنند. این حرکات ریتمیک و تکراری به شخص دریافت کننده ماساژ این امکان را می‌دهد که در حین دریافت ماساژ به طور کامل استراحت کند.

تئوری پشت لومی لومی شبیه به مفهوم جریان چی (Qi) در طب سنتی چینی است که به دنبال متصل کردن ذهن و بدن می‌باشد تا پتانسیل شفا را به حداکثر برساند.

 

معنی کلمه لومی لومی و تاریخچه این ماساژ

لومی به معنای مالش و خمیر کردن است و اشاره به ورز دادن بدن توسط شخص درمانگر دارد. کلمه (لومی) در این ماساژ، دوبار تکرار شده است تا بر روی نحوه ماساژ دادن تاکید کند. ماساژ لومی لومی از ساکنان باستانی مجمع الجزایر پلی‌نزی سرچشمه گرفته است. هنگامی که مهاجران پلی‌نزی برای اولین بار به هاوایی آمدند، این ماساژ توسط آن‌ها به هاوایی وارد شد و ساکنان هاوایی تغییراتی را در آن به وجود آوردند.

در عین حال، در جزایر پلی‌نزی همسایه مانند توکلائو، ساموآ و تاهیتی، اشکال خاصی از لومی لومی توسعه داده شد. لومی لومی به صورت جداگانه در طی صدها سال در این جزایر پلی‌نزی تکامل پیدا کرده است.

پس از سال‌های 1820 و بعد از وارد شدن استعمارگان آمریکایی و گرویدن پادشاهان هاوایی به سوی مسیحیت، لومی لومی به عنوان یک عمل بت پرستی شناخته شد و انجام آن ممنوع اعلام گشت. ماساژ لومی لومی به عنوان یک روش درمانی تا سال 2001 به عنوان یک روش ممنوعه و زیرزمینی شناخته می‌شد و بعد از این سال پزشکان بومی مجوز ارائه خدمات لومی لومی را دریافت کردند.

 

ماساژ لومی لومی مدرن

ماساژ لومی لومی مدرن پس از تصویب در سال 2001 به صورت کاملا اصولی و مدرن به صورت یک روش شفابخش قانونی ارائه می‌شود. امروزه ماساژ لومی لومی به عنوان یک تکنیک ساختار یافته توسط اساتید ماساژ هاوایی از جمله آبراهام کاوائی و مارگارت ماچادو ایجاد و ترویج شده است.

مارگارت ماچادو فرق بین ماساژ سوئدی و ماساژ لومی لومی را با عبارت (لمس عاشقانه) بیان می‌کند. ماساژ لومی لومی امروزه فراتر از سطح هاوایی و در تمام دنیا به دوستاران این ماساژ ارائه می‌گردد.

 

تصویر یک خانم در حال دریافت ماساژ لومی لومی

 

مزیت‌ها و فواید استفاده از ماساژ لومی لومی

ماساژ لومی لومی فواید و مزیت‌های زیادی برای سلامتی جسمی و روانی انسان دارد. طرفداران این ماساژ ادعا می‌کنند که لومی لومی می‌تواند طیف وسیعی از شرایط و بیماری‌ها را درمان کند. مطالعات بسیار محدودی بر روی این ماساژ انجام شده است و اطلاعات کمی از تاثیرگذاری این ماساژ در دسترس می‌باشد، با این حال گفته می‌شود که ماساژ لومی لومی می‌تواند بر روی شرایط زیر تاثیرگذار ظاهر شود:

  • لومی لومی باعث افزایش گردش خون می‌شود
  • به بهبود جریان لنفاوی و خارج کردن سموم و مواد زائد کمک می‌کند
  • باعث افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی ماهیچه‌ها می‌شود
  • به تسکین تنش، سردرد و میگرن کمک می‌کند
  • به پاکسازی دهن از ترس، نگرانی و رفع الگوهای افکار منفی کمک می‌کند
  • باعث القای حس خوب در بدن، ذهن و روح انسان می‌شود
  • ماساژ لومی لومی باعث تسکین دردهای عضلانی و ایجاد آرامش در عضله‌ها می‌شود

 

انجام ماساژ لومی لومی فورهند (چهار دست)

 

نحوه انجام اجرای لومی لومی

در آیین سنتی، لومی لومی بر روی زمین و بر روی حصیر دست‌بافت انجام می‌شود. در لومی لومی مدرن، شخص بر روی یک تخت دراز خواهد کشید. لومی لومی به صورت فول بادی ارائه می‌شود. در طول دریافت لومی لومی، بدن نباید پوشیده باشد و تنها از یک پارچه کوچک جهت پوشانده های شخصی استفاده می شود.

این ابزار با ضربات رییک، روان و طولانی که به وسیله دست، انگشتان، ساعد و آرنج به بدن وارد می‌شوند، انجام می‌شود. برای انجام لومی از بیش از حد روغن می‌شود. در حین قابل استفاده است که از روغن‌های ماکادمیا، نان‌های نارگیل نیز به‌عنوان کاهش‌دهنده و کاهش مصرف می‌شود.

همچنین ممکن است قسمت‌های مختلف بدن به صورت همزمان انجام شود. برای مثال دست یا ساعد درمانگر روی شانه و دست دیگر درمانگر ران شخص را ماساژ دهد. این کار می‌تواند به ایجاد یک حس مفید و ریلکسیشن کمک کند. اوقات فراغت لومی لومی به صورت فورهند (چهار دست) توسط دو ما می‌شود که هر کدام از بدن را می‌دهند.

 

بعد از دریافت لومی لومی چه حسی دارد؟

پس از دریافت هاوایی لومی، احساس آرامش و ریلکسیشن داشت. در واقع آرامش، اصلی ترین احساسی است که اکثر مردم از دریافت لومی لومی تجربه می کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *