تصویر سنگ ماساژ سیاه رنگ

سنگ ماساژ چیست؟

راهنمای مطلب

اگر می‌خواهید فواید استفاده از ماساژ را افزایش دهید، باید از سنگ‌های داغ در هنگام ماساژ درمانی استفاده کنید. خدمات ماساژ سنگ داغ یکی از ماساژهای محبوبی است که ما در مرکز ماساژ لاوندر به مشتریان‌مان ارائه می‌دهیم. این ماساژ با استفاده از سنگ‌های ماساژ ویژه‌ و حرارت دیده‌ای انجام می‌شود.

اما سنگ ماساژ چیست و از چه نوع سنگی بدست می‌آید؟ شرایط نگه‌داری و دمای این سنگ‌ها در طول ماساژ به چه اندازه است؟

با ما در این مقاله همراه باشید تا هر آنچه در مورد سنگ‌های ماساژ، جنس آن‌ها، ابعاد سنگ ماساژ، شکل و خاصیت هر کدام از سنگ‌های ماساژ لازم است بدانید را به شما توضیح دهیم.

 

سنگ ماساژ چیست؟

سنگ‌های ماساژ نوعی از سنگ‌های موجود بر روی زمین می‌باشند که برای انجام موثرتر ماساژ مورد استفاده قرار می‌گیرند. با حرارت دادن این سنگ‌ها و رسیدن به دمای مناسب، آن‌ها را بر روی نقاط مشخصی از بدن قرار می‌دهند و با گرم کردن ماهیچه‌ها و بافت‌ها به افزایش گردش خون در بدن، کاهش استرس و اضطراب، بهبود کیفیت خواب و افزایش ایمنی بدن کمک می‌کنند.

برای انجام ماساژ سنگ داغ، ماسورها ابتدا با ماساژ سوئدی عضلات و بافت‌های بدن را آماده می‌کنند. بعد از گرم کردن این سنگ‌ها، آن‌ها را بر روی شکم، ستون فقرات، سینه، صورت، کف دست‌ها و پاها و انگشتان پا قرار می‌دهند.

در بعضی از مواقع ماسور با استفاده از سنگ‌های داغ شده، ماساژ را انجام می‌دهد.

 

 

انواع سنگ‌های ماساژ

 

انواع سنگ‌های مورد استفاده در ماساژ درمانی

در کل سه نوع سنگ در طبیعت وجود دارد:

  • سنگ‌های آذرین
  • سنگ‌های رسوبی
  • سنگ‌های دگرگونی

اما فرق بین سنگ‌ها در چیست؟

 

سنگ‌های آذرین

سنگ‌های آذرین در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود می‌آیند. بهترین سنگ‌های آذرین برای ماساژ، سنگ‌های آذرین قلیایی هستند که دارای میزان آهن و منیزیم زیادی می‌باشند. سنگ آذرین بازالت، اصلی‌ترین سنگ ماساژ است. سنگ‌های بازالت کاملا سیاه هستند.

وجود مقدار قابل توجهی آهن در سنگ‌های بازالت به آن‌ها اجازه می‌دهد تا برای مدت بیشتری گرم بمانند.

 

سنگ‌های رسوبی

سنگ‌های رسوبی در بازه‌های زمانی طولانی مدت و از کنار هم قرار گرفتن ذرات و سنگ‌های ریز به وجود می‌آیند. برخی از ماساژ درمانگرها ترجیح می‌دهند از سنگ‌های رسوبی مانند سنگ‌های دریایی، ماسه سنگ و سنگ آهک استفاده کنند. به دلیل وجود مواد معدنی در این سنگ‌ها، برخی از ماسورها تصور می‌کنند که انجام ماساژ با این سنگ‌ها مزیت‌های بیشتری به همراه خواهد داشت.

 

سنگ‌های دگرگونی

با وارد شدن گرما و فشار شدید به سنگ‌های رسوبی و آذرین در طولانی مدت، سنگ‌های دگرگونی به وجود می‌آیند. رایج‌ترین سنگ‌های دگرگونی که در ماساژ درمانی استفاده می‌شوند شامل سنگ مرمر، سنگ اسلیت و یشم (جید) می‌باشند.

از سنگ مرمر به عنوان سنگ سرد و معمولا در آخر ماساژ استفاده می‌شود که می‌تواند به ایجاد احساس آرامش کمک کند. از مرمر سرد شده برای کمک به عضلات ملتهب نیز استفاده می‌شود.

به طور کلی، بهترین نوع سنگ برای انجام ماساژ تراپی، سنگ بازالت (نوعی سنگ آذرین) است و اکثر ماسورها نیز از همین سنگ استفاده می‌کنند.

 

نحوه تمیز کردن سنگ ماساژ

فرقی نمی‌کند که از سنگ ماساژ برای ماساژ بدن، ماساژ صورت، مانیکور یا رفلکسولوژی استفاده کرده باشید، بعد از هر بار استفاده باید آن‌ها را تمیز کنید. برخی از سنگ‌های ماساژ متخلل هستند، به همین دلیل روغن ماساژ و باکتری‌ها را در خود جذب می‌کنند.

برای تمیز کردن سنگ ماساژ، ابتدا با استفاده از آب داغ و یک شوینده ضد باکتری سنگ ماساژ را بشویید. سپس سنگ‌ها را خشک کرده و مواد ضدعفونی کننده مانند الکل بر روی آن اسپری کنید.

 

سنگ‌ها چقدر داغ می‌مانند؟

برای انجام ماساژ سنگ داغ، دمای سنگ‌ها را تا 60 درجه سانتی‌گراد گرم می‌دهند. سنگ‌های مخصوص ماساژ می‌توانند تا یک ساعت گرما را در خود نگه دارند. با این حال، برای اینکه دمای سنگ‌ها به 60 درجه سانتی‌گراد نزدیک بماند هر 5 دقیقه یک بار سنگ‌ها را برداشته و دوباره گرم می‌کنند.

 

نتیجه گیری

از سنگ‌های ماساژ در روش‌های ماساژ تراپی و به خصوص ماساژ سنگ داغ استفاده می‌شود. معمول‌ترین نوع سنگی که در ماساژ استفاده می‌شود، سنگ بازالت است که نوعی سنگ آذرین به حساب می‌آید.
پس از استفاده از سنگ‌های ماساژ در ماساژ سنگ داغ باید آن‌ها را با آب و مواد شوینده بشویید و سپس با استفاده از الکل ضد عفونی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *