massage

خدمات ماساژ نقاط ماشه‌ای Trigger points Massage

در صورت آسیب دیدگی یا استفاده بیش از حد از یک ماهیچه، فیبرهای عضلانی سفت شده‌ای در عضله ایجاد می‌شوند. به این سفت شدگی‌ها نقاط ماشه‌ای گفته می‌شود. نقاط ماشه‌ای بسیار دردناک هستند و با استفاده از ماساژ درمانی می‌توان آن‌ها را ترمیم کرد. متخصص‌های ما در مرکز ماساژ لاوندر آماده هستند تا با ارائه ماساژ نقاط ماشه‌ای، این نقاط دردناک را آزاد سازی کنند.

massage

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات ماساژ نقاط ماشه‌ای، رزرو وقت ماساژ یا داشتن هرگونه سوال بر روی دکمه زیر کلیک کنید تا با مشاوران ما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید فرم قرار گرفته در صفحه را تکمیل کنید تا مشاوران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و تمامی اطلاعاتی که لازم می‌باشد را در اختیار شما قرار دهند.

هزینه خدمات ماساژ نقاط ماشه‌ای

میانگین تعرفه ماساژ نقاط ماشه‌ای ارائه شده در مرکز ماساژ لاوندر به شرح زیر می‌باشد. برای دریافت مشاوره و قیمت دقیق با ما تماس بگیرید.

45 دقیقه ماساژ

500 هزار تومن

60 دقیقه ماساژ

600 هزار تومن

120 دقیقه ماساژ

1200 هزار تومن

سوالات متداول

بله، درمان نقاط ماشه‌ای می‌تواند دردناک باشد. این درد زمانی احساس می‌شود که ماسور به این نقاط فشار وارد می‌کند. درد موقت و لحظه‌ای ماساژ تریگر پوینت می‌تواند دردهای مداوم و اسپاسم عضلانی را درمان کند، از همین رو به تحمل آن می‌ارزد.

هر جلسه ماساژ نقاط ماشه‌ای معمولا بین 60 تا 120 دقیقه طول می‌کشد.

در هنگام ارائه این ماساژ، ماسور باید به نواحی از بدن که تریگر پوینت در آن وجود دارد، دسترسی داشته باشد. به همین دلیل احتمالا از شما خواسته خواهد شد تا لباس‌های خود را درآورید.

نقاط ماشه‌ای به نوعی یک گره انقباضی کوچک در عضله‌ها هستند. این گره‌ها، مانند نخودی است که در عمق ماهیچه‌ دفن شده است. نقاط ماشه‌ای انقباض ماهیچه‌ها را سخت‌تر می‌کند و باعت ایجاد درد در آن می‌شود. تفاوت نقاط ماشه‌ای با گره‌های عضلانی در این است که، درد گره عضلانی در محل همان گره احساس می‌شود. اما درد نقاط ماشه‌ای می‌تواند در ناحیه‌ای دیگر نیز احساس شود.

خدمات ماساژ نقاط ماشه‌ای چیست؟

خدمات ماساژ نقاط ماشه‌ای به خدماتی گفته می‌شود که در آن ماسورها و تراپیست‌های حرفه‌ای با استفاده از تکنیک‌های ماساژ درمانی خاص، نقاط ماشه‌ای و گره‌های موجود در عضلات را درمان می‌کنند. ماساژ نقاط ماشه‌ای یک روش ماساژ موثر برای درمان و آزادسازی گره‌ها و نقاط ماشه‌ای موجود در عضله‌ها است.

در اصل نقاط ماشه‌ای به نقاطی در فیبرهای عضلانی گفته می‌شود که بر اثر آسیب دیدگی یا استفاده بیش از حد ایجاد می‌شوند. ایجاد نقاط عضله‌ای در یک عضله می‌تواند باعث به وجود آمدن درد در سراسر آن عضله شود. هنگامی که درد ادامه پیدا می‌کند و بدتر می‌شود، پزشکان به آن سندرم درد میوفاشیال می‌گویند.

با استفاده از خدمات ماساژ نقاط ماشه‌ای می‌توانید به درمان این نقاط و شکستن گره‌های عضلانی کمک کنید و دردهای مزمن در زانو، گردن، کمر و آرنج شما به وجود می‌آورد را تسکین دهید.

 

ماساژ نقاط ماشه‌ای چگونه انجام می‌شود؟

بعد از پاسخ دادن به سوالات ماساژ درمانگرهای ما در مورد وضعیت بدنی‌تان، سوابق پزشکی و ناحیه‌ای که در آن درد احساس می‌شود، از شما می‌خواهند که لباس‌های خود را در آورید و بر روی تخت ماساژ دراز بکشید.

پس از مشخص کردن ناحیه‌ای که در آن درد احساس می‌شود، ماسور دست خود را بر روی آن گذاشته و با وارد کردن فشار، سعی می‌کند تا نقاط ماشه‌ای را پیدا کند. بعد از پیدا کردن نقاط ماشه‌ای، با وارد کردن فشار بر روی این نقاط سعی در آزاد سازی آن‌ها می‌کنند.

در کنار آن ممکن است که از تکنیک‌های کششی، ورز دادن و سایر تکنیک‌های ماساژ برای ریلکس کردن ماهیچه‌ها استفاده شود.

 

ماساژ نقاط ماشه‌ای برای درمان چه شرایطی مناسب است؟

مزیت‌های ماساژ نقاط ماشه‌ای متعدد است. در صورت استفاده از ماساژ تریگر پوینت نه تنها دردها و تنش‌های عضلانی کاهش پیدا می‌کنند، بلکه می‌تواند به افزایش دامنه حرکتی مفاصل و بهبود انعطاف پذیری بدن کمک کند.

استفاده از ماساژ نقاط ماشه‌ای می‌تواند در درمان شرایط زیر موثر واقع شود:

  • تسکین سردرد و میگرن‌هایی که به دلیل ایجاد نقاط ماشه‌ای به وجود آمده‌اند
  • تسکین دردهای پایین کمر
  • کمک به درمان سیاتیک
  • کمک به درمان درد پاشنه
  • کمک به درمان دردهای شانه و کتف

 

هنگام و بعد از دریافت ماساژ نقاط ماشه‌ای چه اتفاقی می‌افتد؟

در طول دریافت ماساژ ممکن است که هم احساس ناراحتی و هم احساس تسکین درد داشته باشید. بعد از دریافت ماساژ، ممکن است برای یک یا دو روز احساس خستگی داشته باشید و درد کمی را احساس نمایید. حتی برخی از افراد بعد از دریافت ماساژ تریگر پوینت به ما گفتند که افزایش سطح انرژی را تجربه کرده‌اند و دامنه حرکتی عضلات آن‌ها افزایش پیدا کرده است.

هنگامی که نقطه ماشه‌ای در بافت‌ها آزاد می‌شوند، هضله‌ها شل شده و خون تازه در این نواحی جریان پیدا می‌کند. افزایش جریان خون، مواد مغذی را به سلول‌ها می‌رساند و سموم به جا مانده را دفع می‌کند.