خدمات حجامت درمانی

خدمات حجامت درمانی  Wet Cupping Servives

حجامت به عنوان یک روش درمانی موثر و شناخته شده در سراسر دنیا استفاده می‌شود. با استفاده از حجامت، سموم موجود در بدن به شکلی طبیعی دفع شده و جریان خون را در اطراف بافت مورد نظر افزایش می‌یابد. خدمات حجامت درمانی مرکز ماساژ لاوندر تحت نظارت پزشک متخصص و شرایط کاملا بهداشتی انجام می‌گیرد.

سوالات متداول

در یک مطالعه به خوبی نشان داده شد که استفاده از حجامت به کاهش فلزهای سنگین موجود در بدن کمک می‌کند. علاوه بر آن شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد حجامت برای تسکین دردهای اسکلتی عضلانی موثر است.

معمولا بعد از حجامت این احتمال وجود دارد که بیش از حد معمول احساس خستگی کنید یا علائمی شبیه به آنفولانزا (سردرد یا بدن دردهای عمومی) تجربه کنید. این علایم مربوط به واکنش موقتی سیستم ایمنی بدن نسبت حجامت می‌باشد.

اثر اصلی حجامت درمانی با تسریع گردش خون در بدن است که در نتیجه خون غلیظ و مواد زائد را از بدن خارج می کند.

خدمات حجامت چیست؟

حجامت (Wet cupping) یکی از خدمات درمانی سنتی است که در مرکز ماساژ لاوندر ارائه می‌گردد. در این روش با ایجاد برش‌های ریز و مکش بر روی پوست، مقداری از خون بدن خارج می‌کند. در این روش ابتدا محل مورد نظر بادکش می‌شود. سپس با ایجاد برش‌هایی بر روی سطح بادکش شده، با استفاده از فنجان دوباره همان نقاط را بادکش کرده تا با ایجاد خلا مقداری از خون بدن خارج شود.

خدمات حجامت به دو نوع حجامت عام و حجامت خاص دسته بندی می‌شود.

 

خدمات حجامت عام چیست؟

حجامت عام رایج‌ترین نوع حجامت در بین روش‌های حجامت می‌باشد. محل انجام این نوع از حجامت در بین دو کتف و بین مهره دوم سینه‌ای و مهره پنجم سینه‌ای است. حجامت عام در فصول گرم سال و با شروع بهار که فصل جوشش خون هست، برای تمامی مزاج‌ها مناسب می‌باشد. در ماه‌های گرم سال، انجام حجامت عام برای افراد دارای مزاج گرم توصیه می‌شود.

حجامت عام را با نام حجامت نافع نیز می‌شناسند.

 

حجامت خاص چیست؟

به تکنیک‌های حجامت که بر روی نواحی خاصی از بدن و با هدف درمان برخی از بیماری‌ها استفاده می‌شوند، حجامت خاص می‌گویند. حجامت خاص شامل موارد زیر می‌باشد:

 

1-حجامت سر یا نجات بخش

در این روش، یک وجب از نوک بینی تا فرق سر شخص حجامت شونده را با دست خودش مشخص می‌کنند و حجامت در همان نقطه انجام می‌شود. از حجامت نجات بخش برای کاهش سردردهای سودایی و صفرایی استفاده می‌شود و می‌تواند به کاهش سردرد ناشی از میگرن و روشن شدن پوست صورت کمک کند.

 

2-حجامت گودی کمر یا ساکرال

حجامت گودی کمر یا ساکرال در ناحیه انتهای ستون فقرات و گودی کمر انجام می‌گردد. در هنگام انجام این نوع از حجامت، فرد باید به صورت چهار زانو بنشیند و متخصص حجامت باید با سرعت عمل بالایی حجامت را انجام دهد. حجامت ساکرال می‌تواند باعث کاهش فشار خون در برخی از افراد شود، به همین دلیل فرد حجامت کننده باید از مهارت بالایی جهت انجام این کار برخوردار باشد.

 

3-حجامت ساق پا

حجامت ساق پا در بخش خارجی عضله دوقلویی پا و معمولا بر روی هر دو ساق پا انجام می‌شود. برای انجام هرچه بهتر این روش توصیه می‌کنیم که قبل از حجامت در حدود 30 الی 45 دقیقه پیاده روی کنید و بر روی پای خود آب گرم بریزد تا جریان خون در این نواحی افزایش پیدا کند.

 

مزیت‌ استفاده از خدمات حجامت

استفاده از حجامت تحت نظر پزشک متخصص و محیطی بهداشتی، مزیت‌های زیر را به همراه خواهد داشت:

  • تسکین انواع درد مانند میگرن، گردن درد، کمر درد، سیاتیک و … .
  • کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن.
  • کمک به هضم بهتر مواد غذایی.
  • کمک به کسب آرامش و بهبود کیفیت خواب.
  • بهبود کیفیت پوست و داشتن پوستی شفاف.
  • کاهش قند خون، کلسترول و اسید اوریک خون.

نتایج بدست آمده از یک تحقیق در مورد حجامت نشان داده که 30 روز بعد از انجام حجامت سطح فلزات سنگین (آلمینیوم، روی و کادمیوم) خون کاهش یافته است. از همین رو می‌توان از حجامت به عنوان درمانی مکمل و موثر در بیماری‌های ناشی از تجمع فلزات سنگین و سمی در بدن استفاده کرد.